5 produkti, kurus ēst, lai uzņemtu D vitamīnu

© unsplash.com

D vitamīns organismam ir nepieciešams, lai labāk uzsūktos kalcijs, tāpat arī tas ir svarīgs kaulu attīstībai, imūnsistēmas darbībai un iekaisuma mazināšanai. Dzīvojot mūsu platuma grādos, ir viegli iedzīvoties D vitamīna deficītā, jo saule nespīd tik bieži, kā siltajās zemēs.

D vitamīna deficīts var izraisīt rahītu, novājinātu imūnsistēmu, matu izkrišanu un vēl citas veselības likstas.

D vitamīnu mēdz saukt par saules vitamīnu, jo to mēs varam uzņemt ar saules gaismu caur ādu.

Saule ir galvenais D vitamīna avots lielākajai daļai cilvēku. Atkarībā no gadalaika un dzīvesvietas saules gaisma var nepalīdzēt organismam uzņemt pietiekami daudz D vitamīna, tāpēc nepieciešams lietot papildus uztura bagātinātājus. Izrādās, ka arī ar atsevišķiem pārtikas produktiem varam uzņemt nelielu D vitamīna daudzumu.

pexels.com

Kuri 5 pārtikas produkti satur D vitamīnu?

D vitamīns ir taukos šķīstošs, kas nozīmē, ka jums ir jāēd tauki, lai tas labāk absorbētos.

  1. Lasis. 100 grami laša satur 16.7 mikrogramus (mg) D vitamīna, kas ir 84% no dienā ieteicamās devas pieaugušam cilvēkam.
  2. Brūnie šampinjoni. 100 grami brūno šampinjonu satur 31.9 mg D vitamīna, kas ir 160% no dienā ieteicamās devas pieaugušam cilvēkam.
  3. Cūkgaļas karbonāde. 100 grami cūkgaļas karbonādes satur 1 mg D vitamīna, kas ir 5% no dienā ieteicamās devas pieaugušam cilvēkam.
  4. Olas. 100 grami olas satur 2.2 mg D vitamīna, kas ir 11% no dienā ieteicamās devas pieaugušam cilvēkam.
  5. Paniņas. 240 mililitri paniņas 3.17 mg D vitamīna, kas ir 17% no dienā ieteicamās devas pieaugušiem cilvēkiem.



Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Uzturs

Pārēšanās un bada sajūta noteikti nevienam nav sveša! Kā laicīgi pamanīt to, kad nepieciešams apstāties un vairs neēst, lai neizjustu pārēšanos, bet kā pamanīt īsto brīdi pirms nerimstoša bada, lai neizjustu visas izriestošās sekas? Delnoras slimnīcas dietaloģe, ārste Audra Vilsone dalās ar padomiem, kā ikdienā izvairīties no pārēšanās un badošanās, kā arī kurš ir ideālais brīdis, kad ieturēt maltīti!

Svarīgākais

OSZAR »